Cullera i Tavernes acullen aquest cap de setmana els autonòmics M18 i M16

0

La Comunitat Valenciana torna fer gala de la seua hospitalitat i la seua capacitat organitzativa i aquest cap de setmana 1 i 2 de maig serà la seu de els Campionats d’Espanya de Seleccions Autonòmiques (CESSA) en les categories de menors de 18 i 16 anys. Els combinats participants en totes dues cites seran Andalusia, Aragó, Balears, Castella i Lleó, Navarra i Comunitat Valenciana.

Les incompareixençes de les seleccions de Madrid, campiona de les tres últimes cites de M18 i les quatre últimes de M16, i Catalunya deixen molt oberts tots dos tornejos. Andalusia va estar en el podi en l’última edició en totes dues categories, mentre que la Comunitat Valenciana i Castella i Lleó els segueixen amb pas ferm. Serà una bona pedra de toc també per a Aragó, que va ascendir en l’última campanya i podrà mesurar-se ja a autonomies amb molta més experiència en aquestes bogues.

Cal recordar que aquesta temporada no hi haurà ascensos ni descensos en aquestes competicions i que la temporada 2021-22 es reprendran les categories i federacions autonòmiques participants conforme als drets esportius adquirits per les diferents seleccions en finalitzar la temporada 2019-20.

El sistema de competició serà de lliga a una volta, amb sistema de punt prima. Finalitzada la fase de grups, els equips que hagen quedat en la mateixa posició en els dos grups jugaran de la següent manera: els quarts de cada grup, pels llocs 7é i 8é; els tercers, pels llocs 5é i 6é; els segons, pels llocs 3r i 4t; i els primers de cada grup, pels llocs 1r i 2n del CESA.

Totes les trobades M18 duraran 40 minuts, dividits en dues parts de 20 cadascuna, i els M16 un total de 34 minuts, dividits en dues parts de 17.

CAMPIONAT AUTONÒMIC M18 – HORARIS

Grup A (Tavernes de la Valldigna):

Federació Andalusa
Federació Balear
Federació Aragonesa
Primera Jornada, dissabte 1 de maig
14.00 Balears M18 vs Aragó M18
15.35 Aragó M18 vs Andalusia M18
17.10 Andalusia M18 *vs Balears M18

Grup B (Cullera):

Federació de Castella i Lleó
Federació de la Comunitat Valenciana
Federació Navarresa
Primera Jornada, dissabte 1 de maig
14.00 C. Valenciana M18 vs Navarra M18
15.35 Navarresa M18 vs Castella i Lleó M18
17.10 Castella i Lleó M18 vs C. Valenciana M18

Segona Jornada, diumenge 2 de maig

Cullera:
11.00 Tercer Grup A M18 vs Tercer Grup B M18
12.35 Segon Grup A M18 vs Segon Grup B M18
Tavernes de la Valldigna:
11.45 Primer Grup A M18 vs Primer Grup B M18
CAMPIONAT AUTONÒMIC M16 – HORARIS

Grup A (Tavernes de la Valldigna):

Federació Andalusa
Federació Balear
Federació Aragonesa
Primera Jornada, dissabte 1 de maig:
14.50 Balears M16 vs Aragó M16
16.25 Aragó M16 vs Andalusia M16
18.00 Andalusia M16 *vs Balears M16

Grup B (Cullera):

Federació de la Comunitat Valenciana
Federació de Castella i Lleó
Federació Navarresa
Primera Jornada, dissabte 1 de maig:
14.50 Castella i Lleó M16 vs Navarra M16
16.25 Navarresa M16 vs C. Valenciana M16
18.00 C. Valenciana M16 vs Castella i Lleó M16

Segona Jornada, diumenge 2 de maig:

Cullera:
11.50 Tercer Grup A M16 vs Tercer Grup B M16
Tavernes de la Valldigna:
11.00 Segon Grup A M16 vs Segon Grup B M16
12.35 Primer Grup A M16 vs Primer Grup B M16

Font: Ferugby

La Comunidad Valenciana vuelve hacer gala de su hospitalidad y su capacidad organizativa y este fin de semana 1 y 2 de mayo será la sede de los Campeonatos de España de Selecciones Autonómicas (CESA) en las categorías de menores de 18 y 16 años. Los combinados participantes en ambas citas serán Andalucía, Aragón, Baleares, Castilla y León, Navarra y Comunidad Valenciana.

Las incomparecencias de las selecciones de Madrid, campeona de las tres últimas citas de M18 y las cuatro últimas de M16, y Cataluña dejan muy abiertos ambos torneos. Andalucía estuvo en el podio en la última edición en ambas categorías, mientras que la Comunidad Valenciana y Castilla y León les siguen con paso firme. Será una buena piedra de toque también para Aragón, que ascendió en la última campaña y podrá medirse ya a autonomías con mucha más experiencia en estas lindes.

Cabe recordar que esta temporada no habrá ascensos ni descensos en estas competiciones y que la temporada 2021-22 se retomarán las categorías y federaciones autonómicas participantes conforme a los derechos deportivos adquiridos por las diferentes selecciones al finalizar la temporada 2019-20.

El sistema de competición será de liga a una vuelta, con sistema de punto bonus. Finalizada la fase de grupos, los equipos que hayan quedado en la misma posición en los dos grupos jugarán de la siguiente manera: los cuartos de cada grupo, por los puestos 7º y 8º; los terceros, por los puestos 5º y 6º; los segundos, por los puestos 3º y 4º; y los primeros de cada grupo, por los puestos 1º y 2º del CESA.

Todos los encuentros M18 durarán 40 minutos, divididos en dos partes de 20 cada una, y los M16 un total de 34 minutos, divididos en dos partes de 17.

CAMPEONATO AUTONÓMICO M18 – HORARIOS

Grupo A (Tavernes de la Valldigna):

  1. Federación Andaluza
  2. Federación Balear
  3. Federación Aragonesa
  • Primera Jornada, sábado 1 de mayo
    • 14:00 Baleares M18 vs Aragón M18
    • 15:35 Aragón M18 vs Andalucía M18
    • 17:10 Andalucía M18 vs Baleares M18

Grupo B (Cullera):

  1. Federación de Castilla y León
  2. Federación de la Comunidad Valenciana
  3. Federación Navarra
  • Primera Jornada, sábado 1 de mayo
    • 14:00 C. Valenciana M18 vs Navarra M18
    • 15:35 Navarra M18 vs Castilla y León M18
    • 17:10 Castilla y León M18 vs C. Valenciana M18

Segunda Jornada, domingo 2 de mayo

  • Cullera:
    • 11:00 Tercero Grupo A M18 vs Tercero Grupo B M18
    • 12:35 Segundo Grupo A M18 vs Segundo Grupo B M18
  • Tavernes de la Valldigna:
    • 11:45 Primero Grupo A M18 vs Primero Grupo B M18

CAMPEONATO AUTONÓMICO M16 – HORARIOS

Grupo A (Tavernes de la Valldigna):

  1. Federación Andaluza
  2. Federación Balear
  3. Federación Aragonesa
  4. Primera Jornada, sábado 1 de mayo:
    • 14:50 Baleares M16 vs Aragón M16
    • 16:25 Aragón M16 vs Andalucía M16
    • 18:00 Andalucía M16 vs Baleares M16

Grupo B (Cullera):

  1. Federación de la Comunidad Valenciana
  2. Federación de Castilla y León
  3. Federación Navarra
  • Primera Jornada, sábado 1 de mayo:
    • 14:50 Castilla y León M16 vs Navarra M16
    • 16:25 Navarra M16 vs C. Valenciana M16
    • 18:00 C. Valenciana M16 vs Castilla y León M16

Segunda Jornada, domingo 2 de mayo:

  • Cullera:
    • 11:50 Tercero Grupo A M16 vs Tercero Grupo B M16
  • Tavernes de la Valldigna:
    • 11:00 Segundo Grupo A M16 vs Segundo Grupo B M16
    • 12:35 Primero Grupo A M16 vs Primero Grupo B M16
Compartir.

Sobre el Autor

Redactor Contenidos FRCV

Redactor de contenidos de la página web de la Federación Valenciana de rugby. #FRCV

Comentarios están cerrados.